Nike Infinity Run 4: S novým odpružením ReactX za čistejší svet

Nike má najnovšiu odpoveď v poskytovaní výkonu na vysokej úrovni súčasne so zníženým dopadom na životné prostredie, a to odpružením Nike ReactX, ktoré debutuje v Nike InfinityRN 4.

Nike React je technológia tlmenia nárazov, ktorú spoločnosť Nike vyvinula v roku 2017. Je vyrobená z jediného kompozitu, čím vytvára jednotnú a rovnomernú platformu tlmenia nárazov.
Pena je navrhnutá tak, aby vydržala opakované nárazové zaťaženie bez degradácie.
Nike React dobrou voľbou pre bežcov, ktorí hľadajú mäkké a pružné tlmenie. Pôvodný React je o niečo ťažší ako niektoré iné technológie tlmenia nárazov, ako aj cena produktu s Nike React môže vyššia. Je vhodnou voľbu pre bežcov, ktorí behajú dlhé vzdialenosti a predovšetkým ľuďom s neutrálnou biomechanikou došľapu chodidla.
V porovnaní s penou Nike React dosiahla ReactX zníženie uhlíkovej stopy v medzipodrážke o 43 % v dôsledku zmenšeným nárokom na energie vo výrobnom procese a zvýšenie návratnosti energie pri behu o 13 %.
Rovnováha medzi výkonom a vplyvom na životné prostredie v pene ReactX je výsledkom posúvania hraníc konštrukcií určených pre športový výkon.
Priemysel využíva dve tradičné spôsoby výroby pružnej (EVA) peny, ktoré možno zhrnúť ako vstrekovanie alebo lisovanie. Proces vstrekovania je jednoduchší, a preto nesie nižšiu uhlíkovú stopu – má však tiež tendenciu mať nižšiu energetickú návratnosť a nižší výkon. Na druhej strane lisovanie poskytuje pružnejšie peny s vyššou návratnosťou energie, ale vytvára aj viac odpadu a spotrebuje viacej energie na výrobu.
Aby sa vytvorila verzia, ktorá zlúči to najlepšie medzi výkonom a vplyvom na životné prostredie bola pena ReactX vyvíjaná a testovaná počas piatich rokov. Vďaka vstrekovaniu materiálu namiesto lisovania, poskytuje vyššiu energetickú návratnosť bez vytvárania vyššej uhlíkovej stopy.
Nová topánka spája ReactX so zvrškom Flyknit, ktorý umožňuje maximálne prúdenie vzduchu, priedušnosť, flexibilnú fixáciu v spolupráci s mäkkým a podporným polstrovaným golierom. Ľahká tkanina Flyknit využíva v priemere o 60 % menej odpadu ako tradičná výroba zvršku. Inovovaný zvršok má tiež zväčšený objem v špičke, systém podpory strednej časti chodidla a vodeodolnú podšívku.
Nike React Infinity Run Flyknit 4 sa dostávajú do predaja v druhej polovici júla 2023, predpokladaná cena: 170€.

Nike Infinity Run 4
Nike Infinity Run 4
Nike Infinity Run 4
Nike Infinity Run 4
Nike Infinity Run 4
Nike Infinity Run 4