YouTube  Facebook  Instagram   

Obuv v TV seriáli Teória veľkého tresku

Teória veľkého tresku - The Big Bang Theory, v súčasnosti celosvetovo najúspešnejší komediálny televízny seriál v druhej polovici roka 2016 vkročil do svojej možno poslednej–desiatej sezóny, v súlade so zameraním topobuv.sk sa pozrieme v akej obuvi hlavné postavy vystupujú.

Za posledných desať rokov rokov dokázal v kategórii zábavy serálu TBBT ako-tak konkurovať sitkom „Ako som spoznal vašu mamu“ (How I Met Your Mother), ostatné súčasné „ne-animované“ sitkomy  z dôvodu relatívne úzkej skupinu fanúšikov nedosiahli alebo nedosahujú podobne masívnu popularitu a pre nižšiu sledovanosť aj finančnú úspešnosť, medzi ktoré sa radia 2 Broke Girls, Brooklyn Nine-Nine, It's Always Sunny in Philadelphia, Last Man Standing, The Middle, Modern Family, Community, a ďalšie.
Pre väčšinu čitateľov je sitcom zbytočné predstavovať. Od začiatku vysielania tvorí hlavné osadenstvo trojica vedcov: Leonard Hofstadter, Sheldon Cooper a Raj Koothrappali, inžinier Howard Wolowitz a jediný dámsky element – suseda/priateľka/manželka Penny.
Ôsmym kolesom u voza je Stuart Bloom (Kevin Sussman), ktorý sa objavil vo viac ako 50 častiach.
Leonard Hofstadter (Johnny Galecki) má od prvej časti takmer pri každej príležitosti obuté čierne plátenné tenisky nízkeho strihu – Converse Chuck Taylor All Star Ox, jedná o najklasickejšie farebné prevedenie svetoznámeho modelu, ktorý vznikol v 50-tych rokoch minulého storočia, i keď pôvod tenisiek siaha do roku 1917. Od desiatej série nahradili Converse kožené low-top tenisky módneho návrhára Johna Varvatosa, model Mick, ktorých cena sa bežne pohybuje na úrovni 200 €.
Najčastejšou obuvou Raja Koothrappaliho (Kunal Nayyar) sú tenisky Vans Classic Slip On (so šachovnicovou potlačou), u Howarda Wolowitza (Simon Helberg) sú to pre zmenu textilné Vans Authentic, ale aj spomínané Classic Slip On. Avšak na nohách tejto nerozlučnej seriálovej dvojky sme mohli postrehnúť ďalšie produkty od Vans, ako sú Authentic Pro, Era 59, Era a Era Pro.
Sheldon Cooper (Jim Parsons), ktorému by bol určite v reálnom živote diagnostikovaný Aspergerov syndróm, ma sústavne obuté do bronzova ladené ľahké voľnočasové poltopánky ... bezradným tápaním sa mi nepodarilo zistiť značku obuvi, v prvých častiach našľapoval v bielych teniskách.
Hlavná ženská postava – Penny (Kaley Cuoco) nenosí  špecifickú obuv. Úplne v prvej, úvodnej scéne seriálu ma obuté čižmy z ovčej kože: UGG Australia Classic Short, tento istý model sa sporadicky objavuje aj v ďalších sériach.
Ďalším ženským elementom, ktorý nastúpil do rozbehnutého vlaku je postava Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik), najprv sa objavila v hosťovaní v poslednej časti tretej série – S03E23 a ako stálica pôsobí v seriáli od prvej časti štvrtej série. Zaujímavosťou je, že Mayim Bialik má bakalársky diplom z neurovedy a akademický titul Ph.D. z kalifornskej univerzity UCLA, jej dizertačná práca pojednávala o aktivite hypotalamu pacientov s Prader-Williho syndrómom, istým spôsobom hrá v TBBT samu seba.
Bernadette Rostenkowski, prípadne Bernadette Rostenkowski-Wolowitz (Melissa Rauch)  sa objavila v sitkome v roku 2009, a to v piatej epizóde tretej sezóny.
Všetky tri členky hlavného dámskeho osadenstva neobúvajú pravidelne konkrétnu obuv, ich nožičky sú obuté v sandáloch, lodičkách rôzneho strihu, balerínkach a podobne. Napríklad, najčastejším obutím Amy sú vykrojené dámske poltopánky s remienkom (obuv v štýle Mary Jane).

The Big Bang Theory S01E01 The Big Bang Theory S01E01

The Big Bang Theory S01E02The Big Bang Theory S01E04
The Big Bang Theory S01E05 The Big Bang Theory S01E10
The Big Bang Theory S01E11The Big Bang Theory S01E15
The Big Bang Theory S07E01The Big Bang Theory S07E05
The Big Bang Theory S07E05The Big Bang Theory S10E11
The Big Bang Theory S07E07 - rozprava o ortopedickej obuvi The Big Bang Theory S10E08
 

Zaujímavosti desiatej série z hľadiska účasti hosťujúcich hercov
Desiatu sériu oživilo v  epizódnych úlohách zopár hosťujúcich hereckých hviezd či hviezdičiek.
Herečka Katey Sagal je pre niektorých známa ako Gemma Teller Morrow z gangsterky "Sons of Anarchy" (2008-2014), sitkomoví fajnšmekri ju spoznávajú v jej najslávnejšej seriálovej postave Peggy Bundy z "Married with Children" - "Ženatý so záväzkami" (1987-1997), ďalej nahovorila postavu Turangy Leela v animovanom sci-fi sitkome" Futurama" (1999-2013). V Teórii veľkého tresku hrá matku  Penny. Matku s dcérou si s Kaley Cuoco zahrali v minulosti v seriáli "8 Simple Rules... for Dating My Teenage Daughter" (2002-2005).
Jack McBrayer si zahral brata Penny, Randalla, zviditeľnil sa v sitkome 30 Rock (2006-2013) postavou poslíčka Kenneth Parcella.
Dean Norris známy  pôsobením v mimoriadne úspešnom dramatickom TV seriáli Breaking Bad (2008-2013) si v Teórii strihol úlohu plukovníka Richarda Williamsa.
Sedemdesiat osemročný Christopher Lloyd, ktorý v trilógii "Back to the Future" hviezdil v úlohe mierne streleného vedca, stvárnil v desiatej časti postavičku bezdomovca Theodora.
Doplnené v 2018: Na podklade spin-off seriálu "Mladý Sheldon", by mal Shledon v dospelosti obúvať poltopánky značky Hush Puppies.

Photos: © 2016/2017 CBS Interactive.