Salomon S-LAB Fellcross 3, do blata i do zimy

Salomon S-LAB Fellcross 3 sú ľahké trailové topánky navrhnuté top dizajnérmi Salomon-u, S-lab tímom.

Obuv pomerne nízkej siluety disponuje ešte nižším dropom - 4 mm, čo by malo vyhovovať bežcom vyžadujúcim čo najvernejší a prirodzený kontakt so zemou. Doménou topánok je blatistý, zamŕzajúci povrch, či terén zasypaný snehovým popraškom.
Obuv je zhotovená z tenkej syntetickej štruktúry a rip-stop nylonu, bez požitia šitia. Jediné stehy nájdeme v zadnej a spevnenej časti pätného oblúka.  
Špica je chránená polyuretánovou vrstvou, lemovanie spodnej časti z identického materiálu chráni nohu, a samo o sebe vystužuje zvršok - stabilizuje nohu v laterálnej rovine.
Topánky sú šnurované tenkými šnúrkami  klasického rýchlo-šnurovacieho systému Quicklace s možnosťou „spakovania“ plastového sťahovacieho mechanizmu do miniatúrneho úložného priestoru neviditeľného oku pozorovateľa -  je súčasťou jazyka. Konštrukcia jazyka zabraňuje vniknutiu nečistôt do útrob topánky.

 

 

 
 

Topánky sú odpružené  EVA hmotou.
Mud & Snow Contagrip® - podrážka so 6 mm hĺbkou dezénu špeciálne navrhnutá pre čo najdokonalejšiu priľnavosť v zimných podmienkach.
ENDOFIT™ a SENSIFIT™ - vnútro a skelet (spolu so šnurovaním) sú naprojektované s ohľadom na tesné obopnutie nohy na predurčených miestach, a s prihliadnutím na čo najlepší komfort.
OrthoLite® - vyberateľná antibakteriálna stielka. Poskytuje ďalší stupeň dlhotrvajúceho odpruženia a podporu klenby. Určitá priedušnosť má kladný vplyv na rýchlejšie schnutie, je ju možné prať samostatne.

Špeciálnou alternatívou Salomonu pre outdoorový beh v snehu a mraze, sú trailové Snowcross CS (model z roku 2013).